Skip Navigation LinksEtusivu > Oppilaitokset > Pohjois-Karjalan aikuisopisto > Koulutustarjonta > Aikuisten ammatilliset perustutkinnot

​ ​Haussa olevat tutkinnot löytyvät aikuisopiston koulutuskalenterista: Hae koulutukseen >>

Elintarvikealan perustutkinto

Elintarvikkeiden valmistaja | Leipuri-kondiittori | Lihatuotteiden valmistaja

Matti Pasanen, p. 050 465 0613,
matti.pasanen(at)pkky.fi

Hotelli-, ravintola- ja cateringalan perustutkinto

Kokki | Tarjoilija

Jari Parkman, p. 050 433 1699,
jari.parkman(at)pkky.fi

Kaivosalan perustutkinto

Kaivosmies | Rikastaja

Timo Kinnunen, p. 050 523 4387,
timo.kinnunen(at)pkky.fi

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto

Kiinteistönhoitaja

Timo Ronkainen, p. 050 4300 100,
timo.ronkainen(at)pkky.fi

Kone- ja metallialan perustutkinto

Koneenasentaja | Koneistaja | Levyseppähitsaaja

Jorma Kareinen, p. 050 409 6015,
jorma.kareinen(at)pkky.fi

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto

Kodinhuoltaja | Toimitilahuoltaja

Arja Päivinen, p. 050 502 0354, arja.paivinen(at)pkky.fi

Laboratorioalan perustutkinto

Laborantti

Kukka Pakarinen, p. 050 362 1046,
kukka.pakarinen(at)pkky.fi

Liiketalouden perustutkinto

Merkonomi

Merja Räsänen, p. 050 432 7610,
merja.rasanen(at)pkky.fi

Maanmittausalan perustutkinto

Kartoittaja

Seppo Myller, p. 050 545 7675, seppo.myller(at)pkky.fi

Maatalousalan perustutkinto

Eläintenhoitaja

Hannele Valkama, p. 050 340 0356, hannele.valkama(at)pkky.fi

Maaseutuyrittäjä

Maatalousteknologian tai maatilatalouden osaamisala
Pirjo Korhonen, p. 050 523 4262, pirjo.korhonen(at)pkky.fi

Matkailualan perustutkinto

Matkailupalvelujen tuottaja | Matkailuvirkailija

Kaisa Nykyri, p. 050 525 8612, kaisa.nykyri(at)pkky.fi

Metsäalan perustutkinto

Metsäkoneen kuljettaja | Metsäkoneasentaja |
Metsuri-metsäpalvelujen tuottaja

Mikko Saarimaa, p. 050 349 7172, mikko.saarimaa(at)pkky.fi

Muovi- ja kumitekniikan perustutkinto

Kumituotevalmistaja | Muovituotevalmistaja

Veijo Kurri, p. 050 404 9923, veijo.kurri(at)pkky.fi

Pintakäsittelyn perustutkinto

Lattianpäällystäjä | Maalari

Timo Martikainen, p. 050 462 8596,
timo.martikainen(at)pkky.fi

Puualan perustutkinto

Puuseppä

Marko Vänskä, p. 050 340 1885,
marko.vanska(at)pkky.fi

Puutarhatalouden perustutkinto

Puutarhuri

Helena Jämsén, p. 050 3089 864,
helena.jamsen(at)pkky.fi

Rakennusalan perustutkinto

Talonrakentaja

Jari Soininen, p. 050 412 0587, jari.soininen(at)pkky.fi

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Lähihoitaja

Jere Mutanen, p. 050 310 1077, jere.mutanen(at)pkky.fi
Minna Laurell, p. 050 530 0805,
minna.laurell(at)pkky.fi

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Sähköasentaja

Timo Sallanne, p. 050 310 0578,
timo.sallanne(at)pkky.fi

Talotekniikan perustutkinto

Putkiasentaja | Lämmityslaiteasentaja | Ilmanvaihtoasentaja

Markus Tanninen, p. 050 527 7107,
 markus.tanninen(at)pkky.fi

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Datanomi

Kalle Laakso, p. 050 349 0792, kalle.laakso(at)pkky.fi

Turvallisuusalan perustutkinto

Turvallisuusvalvoja

Marko Ruotsalainen, p. 050 310 0497, marko.ruotsalainen(at)pkky.fi